Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

[FAVORIT] Słabe ładowanie

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
hubik95
User
User
Posty:1
Rejestracja:2015-11-30, 13:57

2015-11-30, 14:05

Witam na forum, mam problem z ładowaniem akumulatora, ponieważ alternator słabo ładuje.
W dodatku silnik ma 1000 obrotów na biegu jałowym. Słychać jakieś dziwne wycie z silnika pod maską. Regulator napięcia jest nowy, mostek diodowy w alternatorze jest wymieniony, akumulator jest sprawny.
Napięcie na akumulatorze z wyłączonym silnikiem wynosi 12,5V, kiedy włączę silnik alternator ładuje wolno do 13,5V, ale gdy włączę jakieś światłą to spada do 12V. Jakies sugestie ?

Dzięki za odpowiedź.

EDIT#
Zauważyłem, że im większe obroty silnika tym szybciej alternator ładuję akumulator i zwiększa się napięcie nawet do 14,5V, ale jak przestaje gazować no to wraca do 13,5V(bez żadnego obciążenia). Wczoraj w nocy zrobiłem sobie małą przejażdżkę 70km i pomimo, że alternator ładuje jak ładuje to da się jeździć i aku się nie rozładowuję jednak pali się ta kontrolka ładowania po włączeniu silnika no i jak dodaje gazu to przygasa i tak cały czas.
Awatar użytkownika
sevo pl
User
User
Posty:24
Rejestracja:2015-12-21, 17:46
Lokalizacja:Bristol UK

2015-12-21, 19:24

kolego fajnie by bylo wieedziec cos wiecejo aucie rok model silnik?
qyglada na to ze alternator dalej ma problem albo punkty masy do czyszczenia a nawet slupki aku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”