Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Seat Toledo II 1.8 20V - przegrzewanie się + zimny nawiew

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Najwiekszy
User
User
Posty:1
Rejestracja:2013-08-26, 23:36

2013-08-26, 23:44

Witam,

Mam problem, auto jak w temacie - po przejechaniu kilku kilometrów silnik nagrzewa się do odpowiedniej temperatury (90 stopni)i po chwili temperatura wzrasta i płyn zaczyna się gotować. Wentylatory się uruchamiają a temperatura nie spada. Dodatkowo przy przegrzanym silniku z nawiewów w aucie jak ustawię na maksimum ciepło to leci zimne powietrze. Proszę o podpowiedź co może być przyczyną. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-08-27, 14:24

pęknięte śmigiełko pompy wody
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
gbsmosman
User
User
Posty:23
Rejestracja:2012-08-19, 10:40

2013-09-11, 21:27

ja stawiam na uszczelkę pod głowicą miałem podobny problem z fordem galaxym
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2013-09-15, 13:46

przyczyn może być wiele z kolegą u góry się zgadzam... Ale pęknięte śmigiełko pompy wody to raczej nie... raz że tam nie bardzo ma gdzie pęknąć ponieważ pompa jest "łopatkowa" w 1.8 , dwa jakby już to by chociaż troszkę pompowało ,no a tak od siebie jakbym miał jakiś pomysł podrzucić to ,albo zapchana chłodnica , albo uszczelka pod głowicą , czasami zdarza się że termostat się zepsuł no tak jak widzisz przyczyn może być kilka :D
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-09-16, 14:25

bee1q1 pisze:przyczyn może być wiele z kolegą u góry się zgadzam... Ale pęknięte śmigiełko pompy wody to raczej nie... raz że tam nie bardzo ma gdzie pęknąć ponieważ pompa jest "łopatkowa" w 1.8 , dwa jakby już to by chociaż troszkę pompowało ,no a tak od siebie jakbym miał jakiś pomysł podrzucić to ,albo zapchana chłodnica , albo uszczelka pod głowicą , czasami zdarza się że termostat się zepsuł no tak jak widzisz przyczyn może być kilka :D
Z tego co kojarzę to tam jest plastikowe śmigiełko i ono lubi pęknąć
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”