Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Renault Laguna II 1.9dci 107km nie odpala świecą kontrolki.

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
malaka12
User
User
Posty:2
Rejestracja:2017-01-03, 10:02
Lokalizacja:BOLESŁAWIEC

2017-01-03, 10:42

Witam. Jest to mój pierwszy temat i proszę was o kilka wskazówek i pomoc w rozwiązaniu problemu. Otóż posiadam Renault Laguna II 1.9dci 107km 2001r. Jest ona ze mną z dobre 5lat, do tej pory nic się nie działo z samochodem, byłem rozczarowany tym jakie opinie krążą na temat laguny ze to królowa lawet itp. Nie wierzyłem że tak jest bo nigdy nie miałem z nią problemu. kilka dni temu gdy chciałem odpalić lagunę po kilkudniowym postoju w czasie świąt Laguna nie chciała odpalić. Samochód kręcił ale nie odpalał. Akumulator sprawny jest w 100%. Wykręciłem swiece żarowe, sprawdziłem je na krótko by sprawdzić czy nie jest któraś spalona. Jak się okazało wszystkie 4 świece były spalone. Za kupiłem nowe świece wymieniłem i sprawdzam czy odpala. Po włożeniu karty i załączenia zapłonu zgasły wszystkie kontrolki oprócz kontrolki czerwonej stop, akumulatora, rezerwy paliwa ( w zbiorniku jest ponad 50l oleju napędowego ) kontrolki awarii silnika z napisem stop (dodam że mruga na czerwono) próbuję odpalić ale auto dalej nie odpala. Kręci kręci ale nie chce zapalić, wymieniłem filtr paliwa 120zl nowy wymieniłem i dalej to samo. Próbowaliśmy bardzo znany sposób na rozruch czyli tzw. Plak. Też to nic nie dało, a wręcz w trakcie kręcenia silnikiem i psiknięciu auto automatycznie odcielo elektrykre tak jakby zwarcie było. Po minucie znów próba ale już bez plka ale Laguna dalej nie chce zapalić. Chcę dziś sprawdzić bezpieczniki i przekaźniki między innymi od żarzenia świec. Ale myślę że to nie pomoże. Może ktoś z was miał podobny problem albl spotkał się z takim przypadkiem. Bardzo bym prosił o pomoc bo fachowiec który zna się bardzo dobrze na rzeczy o podłączenia po komputer będzie mógł dopiero przyjechać do mnie w następnym tygodniu iż jest zawalony pracą i nie ma jak znaleźć czasu. A samochód jest mi potrzebny prawie że na co dzień i CHCE jak najszybciej znaleźć przyczynę i ja naprawić. Proszę was o pomoc i jakieś mądre porady. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”