Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Podatek od auta firmowego - za co oddają?

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
arokaro
User
User
Posty:6
Rejestracja:2015-06-23, 15:52

2015-11-02, 14:50

Cześc, zastanawiam się nad kupnem auta firmowego do mojej małej firmy (narazie ja+brat) bo słyszałem, że można odzyskać część podatku. Przeczytałem ostatnio ten artykul http://www.czasnafinanse.pl/oszczedzani ... to-firmowe i zastanawiam się, że skoro za paliwo nie oddają, to za co w takim razie? "Koszty użytkowania samochodu" to mechanik raz na pół roku czy co? Opłaca się kupować auto firmowe, czy może dalej korzystać ze swojego?
Awatar użytkownika
b8tz
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-11-06, 11:03

2015-11-06, 11:15

Wiele jest czynników i aspektów od którego zależy opłacalność posiadania w firmie auta prywatnego lub firmowego.

Należy najpierw odpowiedzieć w jaki sposób twoja firma płaci podatki.
1. Czy jesteś płatnikiem podatku VAT
2. W jaki sposób płacisz podatek dochodowy - tzn czy rozliczasz koszty czy np. jesteś na karcie podatkowej lub na ryczałcie ewidencjowanym
3. Czy twój samochód wykorzystywany w firmie jest to auto typowo osobowe czy dostawcze (np. Fiat Ducato, Citroen Berlingo itp.) z jednym rzędem siedzeń i przestrzenią ładunkową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”