Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

mercedes 124 E 300D auto nie przyśpiesza

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
ola27
User
User
Posty:1
Rejestracja:2014-02-12, 20:42
Lokalizacja:Pisz

2014-02-12, 20:52

Witam, Posiadam Mercedesa W124 300D automatyczna skrzynia.

Problemem jest brak przyspieszenia. Skrzynia płynnie zmienia biegi. Na luzie silnik kręci się bez problemu. Jeżeli lekko wciska się gaz samochód w miarę przyspiesza jednak po wciśnięciu down kick a samochód redukuje wkręca się na ok 4000 obr/min i przy prędkości 80 km/h nie chce jechać dalej. Po odpuszczeniu zaczyna powoli przyspieszać.
Bardzo proszę o fachową pomoc.
Awatar użytkownika
bee1q1
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:233
Rejestracja:2013-01-25, 14:15
Lokalizacja:Wrocław

2014-02-20, 19:34

A więc mówisz że skrzynia płynnie zmienia biegi ? czyli mam rozumieć że masz na myśli że ogólnie działa bo jeśli nie to są objawy podobne do przełączania się na soft awaryjnej skrzyni biegów i to już trzeba pogrzebać w EPPROM'ie no a tego już sama nie zrobisz przykro mi :)

No ale muszę Cię zmartwić gdyż system znany powszechnie jako kick-down jest to system ściśle współpracujący z komputerem pokładowym, sterownikiem silnika (poprzez wywoływanie podciśnienia czyli dane z położenia wału przepustnicy a co za tym idzie potencjometru i stwarzaniu innych warunków do efektywniejszej pracy silnika) oraz skrzyni biegów. Jest to system elektroniczny który jak wiadomo po naciśnięciu pedału gazu proporcjonalnie do prędkości oraz obrotów silnika redukuje bieg na mniejszy i pożądane przez kierowce przyśpieszenie ( z uczuciem "wgniatania w fotel" ). Czyli reasumując całą pracą kick-downa steruje komputer pokładowy bo pozostaniesz na danym biegu tak długo do póki pozwolą ci na to wartości bądź parametry pracy silnika opisane w programie . Tak więc sama widzisz że kick-down jest to jedna z droższych zabawek i na pewno sama tego nie zrobisz jeśli to będzie wymagało głębszej ingerencji w program no to koszty naprawy mogą być duże. Nie radziłbym ci naprawiać tego w jakiejś szopie najlepiej w autoryzowanym serwisie lub u człowieka który ma na ten temat pojęcie. Jest jeszcze jedna opcja ale to już chyba w serwisie bo ja w swoim aucie wgrywałem do kompa program od nowa i uwierz mi że to mi zajęło o wiele mniej czasu niż bym miał się doszukiwać błędu co jest do zrobienia ale wskutek współpracujących ze sobą kilku sterowników to zajmuje więcej czasu niz wgranie go od nowa. Ale to wszystko jeśli masz gotowy program i dlatego miałem na myśli serwis :D Ale tak jak już wspominałem wszystko trzeba zdiagnozować i problemy zależą od rodzaju usterki .

Powodzenia !
Jak wiem to powiem, jak mogę to pomogę :D

Pomogłem? Postaw browarka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”