Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Golf II 87 bezposrednio odpalane z gazu. Brak sygnałuDoButli

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Wilus100
User
User
Posty:4
Rejestracja:2014-10-22, 05:21

2014-10-22, 05:23

Witam.
Sprzedałem koledze samochód Golf II 87 ani razu mnie nie zawiódł nagle dzwoni do mnie, że mu się niby "akumulator rozładował". Wink
Gdy przybyłem na miejsce auto kręciło bez zarzutów.
Po parokrotnym kręceniu usłyszałem, że przy włączeniu zapłonu nie ma sygnału do butli z gazem (charakterystyczny dźwiek).
Był to jednak spalony bezpiecznik.
Po wymianie na taki sam (30) był już strzał na butle.
Wyłączyłem i włączyłem zapłon ok. 3 razy no i mówię sobie palimy go. Włączam zapłon. Brak strzało na butle (bezpiecznik cały).
Troche historycznie ale nie mam już pojęcia o co chodzi.
Auto odpala bezpośrednio z gazu, od kiedy go kupiłem tak było, brak pompy paliwa ( przejeździłem 2 lata tak).
Pozdrawiam.
Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2014-10-22, 08:48

po 1 pompa do tego ayta to koszt ok 60 zł
po 2 sprawdz czy na zaworze pojawia sie zasilanie . (pewnie nie bo bezpieczniki bez powodu sie nie palą)
jeśli nie idz po instalacji z redóły idzie pod autem i szukaj przetarcia / przegnicia
wypadało by jeszcze sprawdzić przekaźnik od gazu
Posiadasz miernik?????
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
Wilus100
User
User
Posty:4
Rejestracja:2014-10-22, 05:21

2014-10-22, 09:06

dawid2110 pisze:po 1 pompa do tego ayta to koszt ok 60 zł
po 2 sprawdz czy na zaworze pojawia sie zasilanie . (pewnie nie bo bezpieczniki bez powodu sie nie palą)
jeśli nie idz po instalacji z redóły idzie pod autem i szukaj przetarcia / przegnicia
wypadało by jeszcze sprawdzić przekaźnik od gazu
Posiadasz miernik?????

Witam. Przekażnik od gazu jest i zawsze był totalnie odłaczony jest ale tylko po to aby byl.
Co to pompy zrobie gdy uruchomie auto na gazie.
i jak mowilem bezpiecznik raz sie spalil teraz sie nie pali a gdy dotykam go reka by właczaniu zaplony to czuje ze prąd dochodzi.
Sprawdze jeszcze instalacje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2014-10-22, 19:52

Wilus100 pisze:
i jak mowilem bezpiecznik raz sie spalil teraz sie nie pali a gdy dotykam go reka by właczaniu zaplony to czuje ze prąd dochodzi.
Sprawdze jeszcze instalacje. Pozdrawiam
A co z napięciem na zaworze?????????
Masz chyba nadprzyrodzone zdolności że ręką wiesz czy napięcie dochodzi.
Bezpiecznik sie spalił raz bo pewnie za 2 razem zjarał sie przewód a teraz nie masz bezpośredniego zwarcia tylko duża upływność 30 A to naprawde spory prąd (moim zdaniem to dużo za duży jeśli ma tylko otwierać cewkę
Albo poprostu zawór padł
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”