Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Ford focus 1.8 tddi 2000r

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
bzyqacz
User
User
Posty:3
Rejestracja:2014-07-24, 15:17
Lokalizacja:Przemiłów

2014-09-21, 11:56

Witam!
Mam nie miły problem,mianowicie przepala mi bezpiecznik główny f8 oznaczony kluczykiem w komorze silnika! Najgorsze jest to ze jaK jest zimny i nowy bezpiecznik auto odpala...A gdy osiągnie normalną temeperature pracy zgaszę go i ponownie próbuje odpalić to przepala bezpiecznik! Czy wie ktoś co może być tego przyczyną? nie było grzebane nic przy rozruszniku ani instalacji elektr.Jak silnik jest zimny odpala za każdym razem gdy ciepły to juz koniec..Czekam na pomoc.Silnik 1.8 Tddi
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2014-09-26, 18:16

Moim zdaniem rozrusznik, mogę się mylić. Wyjąć sprawdzić umyć i wymienić co trzeba. Pozdrawiam.
Jak mogę to pomogę :)
Awatar użytkownika
dawid2110
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:771
Rejestracja:2012-02-25, 17:07
Lokalizacja:Kielce

2014-09-27, 17:14

z tego co schematy mówią to jest bezpiecznik tylko na rozrusznik. Na nic więcej pozostaje tylko sprawdzic rozrusznik i przewód do rozrusznika
Szanuj czas innych. Jeśli pomogłem postaw piwo
Awatar użytkownika
bzyqacz
User
User
Posty:3
Rejestracja:2014-07-24, 15:17
Lokalizacja:Przemiłów

2014-09-29, 16:41

Panowie faktycznie przejrzałem wszystkie punkty.połączenia masy itp.nawet dostałem się do pompy okazało się ze rozrusznik zacharczal i zgrzyt problem Bendix nie odbijajacy rozrusznik zalany cały olejem czekam na czas i biorę się za drania ale dziwne że tylko na ciepłym hehehe dalej poszukuję schematu instalacji elektrycznej jak i również innych książek i poradników dla mechaników zawdzięczam się podobnym czekam na priv
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”