Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Brak mocy z niskich obrotów!

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Zumir Vega
User
User
Posty:1
Rejestracja:2013-02-03, 11:15
Lokalizacja:Lublin

2013-02-03, 11:34

Witam serdecznie!

Rok temu zakupiłem Lagunę II, silnik 1.9 dCi - 120km! Jak dotąd nie miałem z nią poważnych problemów, ale teraz się chyba zaczyna. Auto to tego czwartku jeździło normalnie. Jakie było moje zdziwienie, gdy w sobotę chciałem na trasie wyprzedzić samochód. Jechałem na 4 biegu około 60km/h, dodałem gazu do dechy i wtedy poczułem, że ma ogromnego muła i nie da rady się szybko zebrać, więc redukcja na 3, obroty powyżej 2000rpm i wtedy wciska w fotel. Do 2000rpm jest masarka i auto zamiast przyśpieszać, to zwalnia. Po dodaniu gazu zachowuje się tak, jakby nie reagowało na próbę przyśpieszenia. Obroty dochodzą do 2000rpm i już wtedy jakoś zaczyna ciągnąc. A przy 2200obr/min wgniata w fotel.
Wcześniej nie miałem takiego problemu. Lalka zbierała się z najmniejszych obrotów, dlatego mnie tak to martwi.

Tutaj nagrałem filmik, jak przyśpiesza na 4 biegu z gazem w podłodze.. :(
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h1v-goZ_2bI[/youtube]

Przepraszam za jakoś, ale ręka mi drżała i aparat nie mógł ustawić odpowiedniej ostrości.
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę!
Zumir.. :)
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-02-03, 12:27

A podpinałeś pod kompa ?? Pokazywał jakieś błędy ?? często w tych autach taki problem wystepuje przez uszkodzony albo zabrudzony EGR proponował bym od tego zacząć spróbuj go przeczyścić.
Awatar użytkownika
czesci.krakow
User
User
Posty:2
Rejestracja:2013-03-02, 20:19

2013-03-02, 20:26

witam

równiez stawiam na egr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”