Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Błąd 0421 Mazda 2 2017 r. 1.5 90KM przebieg 68.980 km

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Alexi
User
User
Posty:1
Rejestracja:2020-12-03, 21:33

2020-12-03, 21:37

Dzień dobry,
mam problem z Mazdą 2 2017 r. 1.5 90KM, przebieg 68.980 km.
Trzeci raz w ciągu miesiąca wyskoczył mi błąd 0421. Jako kobieta kompletnie się na tym nie znam, a mechanicy różnie te błędy interpretują. Przy pierwszym odczycie mechanik odczytał błąd: słaba moc katalizatora wstępnego. Sprawdził jeszcze odczyty sond i stwierdził, że pierwsza sonda działa w zbyt szerokim zakresie od 0,1 do 2,0, a podczas wciskania gazu przy wyrzucony biegu wyskoczył błąd wypadanie zapłonu. Zasugerował wymianę świec, ale po wymianie błąd szybko wrócił. Dodał, że przy uszkodzonej sondzie Mazda powinna palić jak smok, a spalanie wzrosło może o 0,2 l, do 6,3l w cyklu miejskim. Myślę, że to z powodu założenia opon zimowych.
Drugi odczyt tego samego błędu był opisany tak: Sprawność katalizatora na niskim poziomie (wartość poniżej 1).
Dziękuję za każdą odpowiedź.
Małgorzata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”