Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

vw golf IV- Problem z wentylatorami chłodnicy i klimatyzacji

Forum VW

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
tentyp24
User
User
Posty:1
Rejestracja:2016-03-16, 11:35

2016-03-16, 12:02

Witam. Mam problem ze swoim golfem IV a dokładnie z wentylatorami chłodnicy i klimatyzacji. Zaraz po uruchomieniu silnika załączają się oba wentylatory mimo tego że na klimatroniku jest 'econ' a nawet 'off'. Na początku myślałem że padł czujnik temperatury płynu chłodzącego, ale po wypięciu wtyczki wentylatory dalej się obracają. Drugie podejrzenie padło na sterownik wentylatorów który znajduje sie po lewej stronie pod akumulatorem, więc znalazłem na szrocie ten sterownik o takich samych numerach i po podpięciu wentylatory dalej się kręciły ale nie tak jak wcześniej czyli nie z taką samą prędkością tylko przez parę sekund kręciły się szybko i zwalniały i tak w kółko. Dzisiaj odpiąłem wtyczke z czujnika ciśnienia klimatyzacji i wentylatory się zatrzymały. Czy przez ten czujnik mogłoby się tak dziać że oba wentylatory się załączają zaraz po uruchomieniu silnika i mimo wyłączonej klimatyzacji? Mój samochód to VW golf IV 1.4 16v 1998 rok. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”