Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Suzuki Swift MK7 CLUB - wymiana zegarów (licznika)

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
vils
User
User
Posty:6
Rejestracja:2015-02-22, 12:20

2015-03-05, 20:55

Z wymianą zegarów z wersji CLUB z jednym wielkim prędkościomierzem, na wersję z obrotomierzem nie ma większych problemów bo złącza powinny pasować, a obrotomierz powinien od razu pokazywać prędkość obrotową silnika. Nurtują mnie dwa pytania:
1. Jaki jest wskazywany stan przebiegu pojazdu na liczniku - licznik odczyta aktualny stan przebiegu z komputera w aucie w którym go zamontuję, czy wskazywany jest ostatni zapamiętany stan licznika ze zdemontowanego pojazdu? Rozumiem że gniazda są takie same i nie ma problemu z przekładką.
2. Czy do wskazywania temperatury wystarczy podpiąć termometr i wyświetlanie zadziała? Może potrzebne jest aktywowanie tej funkcji w komputerze?
Awatar użytkownika
DragoKM
User
User
Posty:20
Rejestracja:2014-07-05, 19:42
Lokalizacja:Kraków

2015-03-07, 08:40

Przebieg auta zapisywany jest w pamięci ROM licznika. Po wymianie liczników wskazanie będzie takie jakie zostało zapamiętane na wstawianym liczniku. Jeśli kupując licznik sprzedający podał stan licznika to od razu wiadomo jeśli nie to po podłączeniu się okaże jaki jest stan. Gniazda przyłączeniowe są znormalizowane i pasują.
Wskazanie temperatury zewnętrznej pojawi się po podłączeniu czujnika. Gniazdo przyłączeniowe jest mniej więcej na środku pod atrapą, przed chłodnicą. Jak się dobrze przyglądniesz przez szczeliny atrapy to powinna być widoczna wiązka z wtyczką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”