Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Amortyzatory SRL opinie

Opinie, porady oraz ciekawostki dotyczące części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów. Nie wiesz jakiego producenta wybrać? Napisz a my postaramy się pomóc.
Awatar użytkownika
BOB
User
User
Posty:4
Rejestracja:2013-01-27, 20:50

2013-01-27, 20:55

Witam zamierzam kupić amortyzatory firmy SRL ale nic o niej nie wiem jaka to produkcja ?? Co myślicie o tych amortyzatorach ??
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2013-01-29, 13:09

SRL to prywatna marka dystrybutora części stworzona przez firmę Polcar. A co do opinii to słyszałem wiele jedni chwalą inni nie, jeśli nie robisz wiele km i jeśli jeździsz bezpiecznie możesz spróbować. Przy zakupie zwróć uwagę na gwarancję co obejmuje.
Awatar użytkownika
BOB
User
User
Posty:4
Rejestracja:2013-01-27, 20:50

2013-01-29, 19:07

A jaki jest przedział procentowy na jakim można jeździć ?? jakie wymagają na przeglądach ?? i czy w ramach przeglądu powinni mi sprawdzić tłumienie czy muszę dopłacać ??
zico

2013-01-30, 10:54

Zrób mu test łosia. :)
Jeśli nie zachowa się tak jak Cherokee to znaczy że amory dobre.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aYFLb8WMGM#!
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-01-30, 20:43

BOB pisze:A jaki jest przedział procentowy na jakim można jeździć ?? jakie wymagają na przeglądach ?? i czy w ramach przeglądu powinni mi sprawdzić tłumienie czy muszę dopłacać ??
w sumie na zwykłym przeglądzie diagnosta nie ma obowiązku sprawdzić amorków, ale zazwyczaj sprawdzają, jest kilka wskaźników skuteczności tłumienia zawieszenia, jednym z nich jest wymaganie że różnica w skuteczności nie może przekraczać 30 %
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
zico

2013-01-30, 21:02

arnipoznań pisze:nie ma obowiązku sprawdzić amorków
A to niby od kiedy? Pewnie że ma obowiązek, reflektory wyregulować i żarówki powymieniać też musi jeśli będzie taka potrzeba. Tylko się niekompetentnym leniom po prostu nie chce.
Awatar użytkownika
InRed
Mod pogaduchy
Mod pogaduchy
Posty:531
Rejestracja:2012-05-28, 21:06
Lokalizacja:Bydgoszcz

2013-01-31, 13:33

Zico, Arni skonczyl kurs na diagnoste.. ;)
I tak jak pisze, diagnosta nie ma obowiązku sprawdzać amorków....

Pzdr
Poszukujesz auta z Niemiec ?

Napisz do mnie ;-)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-02-01, 20:15

zico pisze:
arnipoznań pisze:nie ma obowiązku sprawdzić amorków
A to niby od kiedy? Pewnie że ma obowiązek, reflektory wyregulować i żarówki powymieniać też musi jeśli będzie taka potrzeba. Tylko się niekompetentnym leniom po prostu nie chce.
To podaj mi numery dzienników ustaw w których jest to napisane <dokuczasz>
bo ja moge ci podać podstawy prawne mojej wypowiedzi <chytry tak jak napisała powyżej Magda <magik>
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
zico

2013-02-01, 20:34

Np Dziennik Ustaw z 7 września 2012 poz. 996
Jest ogólnie że ma sprawdzić stan techniczny zawieszenia. To wg Ciebie amortyzatory się do tego nie zaliczają?
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-02-01, 20:58

nie, nie jest napisane ogólnie tylko jest napisane że trzeba sprawdzić mocowanie amorków oraz czy nie ma wycieków oleju (gazowych nie sprawdzisz) pomiar skuteczności tłumienia zawieszenia jest ujety w dodatkowym badaniu technicznym Dział I tabelka tego samego dziennika
1.2 Dodatkowa kontrola zawieszenia
1.2.1. Pomiar skuteczności tłumienia zawieszenia (m.in. metodą Eusama)
A tak po prawdzie to ta tabelka nie wyczerpuje metod badań i punktów które diagnosta MOŻE sprawdzić na przeglądzie, no i jest zapis w prawie o ruchu drogowy który mówi że auto ma być skonstruowane tak aby nie stwarzało zagrożenia... bla bla bla.
Wiesz jaki jest niepodważalny dowód na to że nie trzeba sprawdzać amorków na wytrzęsarce? weź sobie obejrzyj wyposażenie niektórych stacji okręgowych, niektóre nie mają wogóle przyrządu do badania Eusama, bo nie muszą wogóle go mieć do przeglądów okresowych.
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-02-01, 21:01

Ale najbardziej to pojechałeś z tą wymianą żarówek i regulowaniem reflektorów, diagnoście NIE WOLNO czegokolwiek wymieniać ani nawet odkręcać czy demontować podczas badania technicznego i tu jest dylemat, bo przepisy to jedno a rzeczywistość to co innego, wiadomo
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
interesujacySie
User
User
Posty:1
Rejestracja:2013-02-02, 22:50

2013-02-02, 22:54

BOB pisze:Witam zamierzam kupić amortyzatory firmy SRL ale nic o niej nie wiem jaka to produkcja ?? Co myślicie o tych amortyzatorach ??
Kupujesz kota w worku. Kolega mi mówił, że co pudełko otworzysz to za każdym razem może to być amortyzator przez inną fabrykę produkowany. Polcar raczej jest nastawiony na najniższą cenę. Reklamacja rozpatrywana jest 2 miesiące! Oni proponują SACHSa albo z tańszych GH-Parts. Kayaby nie mają więc nie oceniają ale podobno też dobre.
Awatar użytkownika
BOB
User
User
Posty:4
Rejestracja:2013-01-27, 20:50

2013-02-03, 10:15

Też się zastanawiałem nad GH ale były tańsze więc pomyślałem że i gorsze.
A mam jeszcze pytanie czy jak są założone sportowe sprężyny to tłumienie sprawdza się tak samo czy wyjdą inne wyniki ?? Jak wtedy sprawdzić amortyzatory ?? bo auto jest twardsze.
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2013-02-03, 10:59

Słyszałem że wymieniając sprężyny na sztywniejsze trzeba też włożyć amorki o innej charakterystyce, poza tym sztywniejsze sprężyny są często krótsze, więc tak na rozsądek amorki też powinny być krótsze <magik> chyba że się mylę
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
zico

2013-02-03, 11:36

GH często brałem jak miało być budżetowo, i zawsze zadowalał stosunek ceny do jakości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Części samochodowe - jakie wybrać ?”