Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Awaria - strzał, dym i zapach gumowo-plastikowy

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Mazzar
User
User
Posty:1
Rejestracja:2020-09-16, 19:20

2020-09-16, 19:36

Witam Wszystkich,
Chciałbym się poradzić was ponieważ dzisiaj odebrałem samochód od mechanika, wymieniał mi EGR i przednie łożyska (z tego co wiem).
Jak wyruszyłem do domu wszystko było okej. Samochód bardzo ładnie się zachowywał, nie mogłem na nic narzekać. Po przejechaniu 40km tuż pod samym domem (wykonałem skręt na "swoją" ulicę) wrzuciłem bieg drugi i ruszyłem dynamicznie (bez żadnego "sportowego" ruszania), usłyszałem strzał z okolic silnika, z tyłu poleciał czarno szary dym, silnik zgasł. Po zatrzymaniu, wysiadłem i poczułem zapach palonej gumy i plastiku. Postanowiłem spróbować uruchomić auto dwukrotnie, rozrusznik działał ale nic poza tym. Przepchnąłem samochód pod dom (50m) i już go nie ruszałem. Nie widzę do chwili obecnej aby był wyciek jakichkolwiek płynów.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to mogło być?

Specyfikacja samochodu:
KIA Magentis II
Rok 2008
2.0 CRDi 140km
Z modyfikacji jest tylko chip tuning do 178km
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”