Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Nauka

Tematy niepasujące do powyższych działów. Krótko mówiąc - dział o wszystkim co związane jest z motoryzacją.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Barosz
User
User
Posty:2
Rejestracja:2012-01-27, 00:43

2012-01-27, 00:45

Witam! Znalazłem te forum mechaniczne przez przypadek jednak okazuje się, że to bardzo dobry pomysł zapewne jest tutaj dużo wykwalifikowanych mechaników itp. A ja mam kilka pytań dt. zawodu.

Otóż mam 17 lat i uczę się na mechanika okrętowego - co prawda znacznie większy kaliber niż samochody ale to nie o to chodzi, chciałbym się Was zapytać jak to było z wami jeżeli chodzi o zabawę w mechanika czy interesowaliście się tym, chcieliście nim zostać od zawsze itp.

Po drugie chciałbym Was się poradzić, chodzi o to, że w zasadzie mechaniką nigdy za dużo się nie interesowałem, jednak miałem wybór mechanik albo kucharz ( na kucharzu znacznie łatwiej by mi szło, jednak czuje, że to nie dla mnie) wybrałem mechanika okrętowego pomimo mojej nikłej wiedzy na ten temat i bardzo chciałbym się tego nauczyć, czy z kogoś takiego jak ja można zrobić świetnie prosperującego i wszechstronnego mechanika?Pewna część moich kolegów ma motory i oni już ogarniają co, gdzie jak w przecieństwie do mnie i dlatego chciałbym Was prosić co sądzicie o tym. i proszę o odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Mechaniczny
Administrator
Administrator
Posty:1688
Rejestracja:2010-03-11, 13:54
Lokalizacja:Polska
Kontakt:

2012-01-27, 18:47

Liczą się chęci jesli tylko bedziesz chciał i cię to interesuje to nadrobisz wszystko czytaj duzo i oczywiscie praktyka jest potrzebna.
Awatar użytkownika
trebor70
Automistrz
Posty:134
Rejestracja:2012-02-24, 21:59
Lokalizacja:lubelskie

2012-02-25, 09:41

Awatar użytkownika
samsmith
User
User
Posty:10
Rejestracja:2014-12-18, 19:20

2014-12-18, 19:38

Najważniejsze jest praktyka, także polecam zacząć coś robić w tym kierunki. Przyjmij się gdzieś na praktyki czy staż i ćwicz, ćwicz, ucz się. Powodzenia
Ustawienie geometrii i regeneracja turbosprężarki w Pruszkowie, tanio i solidnie.
Awatar użytkownika
Paczek23
User
User
Posty:4
Rejestracja:2016-01-17, 12:16
Lokalizacja:Płock

2016-01-23, 21:50

Troszkę teorii nie zaszkodzi. Ale tak jak wyżej najlepiej przyjmij się gdzieś na praktykę słuchaj podglądaj próbuj kiedy już załapiesz co i jak ćwicz i ćwicz włączaj kreatywne myślenie to najważniejsze.
Ludzie tak bardzo krzywdzą się nawzajem. Mózg im podpowiada, że muszą być źli. Ale serce nadal nie jest przekonane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”