Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

VW Jetta, mam dwa problemy, potrzebna pomoc!

Forum VW

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Mario
User
User
Posty:1
Rejestracja:2021-07-07, 17:51

2021-07-07, 18:12

Cześć wszystkim, z góry powiem że jestem tutaj po raz pierwszy. Mam dwa problemy w swoim samochodzie i przed wizytą w warsztacie chciałbym zasięgnąć opinii osób które są w temacie.
Dwa wcześniej wymienione problemy dotyczą samochodu marki Volkswagen Jetta z 2015 roku z silnikiem 1.2 TSI.
1) Problem z czujnikami parkowania. Jeszcze tej zimy wszystko było dobrze, ale gdy przyszły upały jeden z czujników zaczął wariować i na prostej drodze pokazuje że coś przede mną jest mimo że w rzeczywistości nic tam nie ma. Zastanawia mnie co może być przyczyną takiego zachowania. Czy świadczy to o uszkodzeniu czujnika ? Jaka może być przybliżona cena naprawy takiej usterki ?
2)Problem który ciężko mi określić w dwóch słowach. Otóż wydaje mi się że chodzi o startą tarczę sprzęgła, ale nie jestem pewien. W trakcie jazdy bez względu na jakimkolwiek biegu, gdy zbyt szybko przycisnę pedał gazu to samochód nie przyśpiesza ale obroty strasznie szybko rosną. Natomiast gdy dodaję gazu powoli to prędkość samochodu rośnie poprawnie. Czy to jest spowodowane startą tarczą, a może coś innego, a może jednak to jest normalne w tym samochodzie ?
Jestem początkującym kierowcą i nie mam doświadczenia w tych sprawach, dlatego będę bardzo wdzięczny za pomocne rady i informacje. Z góry wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”