Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Problem z pokrywą zaworów ASTRA H 1.6 16V 105KM Z16XEP

Forum opel

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
generalito
User
User
Posty:1
Rejestracja:2013-12-01, 23:22

2013-12-01, 23:25

Witam.
Posiadam Opla Astrę H 1.6 16V 105KM z 2005r Z16XEP. Jestem świeżym użytkownikiem forum ale mam straszny problem ze swoją Astrą. Mianowicie po odpaleniu piszczy z pokrywy zaworów. Ciężko nawet odkręcić korek wlewu oleju bo mocno zasysa powietrze. Problem jest w tym, że nie odpowietrza pokrywy zaworów. Po odpięciu odmy samochód pracuje normalnie i nie piszczy. Mechanicy zdiagnozowali wstępnie, że jest to nie dobra pokrywa zaworów, więc zamówiłem drugą używaną bo nowa w serwisie kosztuje 1000 zł netto. Po wymianie pokrywy zaworów, problem dalej jest ten sam. I teraz nie wiadomo co jest przyczyną, czy mam mega pecha i kupiłem drugą zużytą pokrywę, czy też przyczyna jest gdzie indziej. Mechanicy rozebrali i przepustnicę, kolektor ssący i nic nie stwierdzono. Piszczenie przestaje podczas przyśpieszania, zaś przy jednostajnej jeździe lub na biegu jałowym cholernie piszczy, nie wspomnę o falujących obrotach i nie dużym spadku mocy. Wszystko zostało wyczyszczone, komputer diagnostyczny CDIF nic nie wskazuje, żadnych błędów, nawet check engine się nie świeci. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną, bo jestem już bezradny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”