Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Punto 1.1 terkotanie podczas jazdy

Forum fiat

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
hudy
User
User
Posty:17
Rejestracja:2012-01-21, 12:07

2014-09-14, 20:26

Witam. Panowie odkąd kupiłem samochód podczas jazdy słychać bardzo niepokojący dźwięk przypominający terkotanie,obcieranie. Na początku myślałem że to skrzynia biegów gdyż było ten dźwięk słychać głownie podczas jazdy gdy był wrzucony bieg. Pomyślałem że wymienię skrzynie jak się do końca rozsypie jednak po przejechaniu ok 15 tys km dźwięk zaczął być coraz głośniejszy i co ciekawe słychać go również gdy jest naciśnięte sprzęgło. Zauważyłem również że gdy nacisnę sprzęgło i samochód zwalnia aż do momentu zatrzymania się to częstotliwość tego dźwięku również maleje. Teraz nie wiem czy może to być jednak wina skrzyni czy może przeguby wewnętrzne mogą tak hałasować. Nagrałem dwa filmiki bo będzie może łatwiej wam rozpoznać co może tak hałasować. Ja niestety nie spotkałem się jeszcze z takim dźwiękiem.
Na pierwszym filmiku dźwięk pojawia się po 8 sekundzie i słychać go wyraźnie podczas przyspieszania. Znika tylko podczas przełączania biegów.
Na drugim filmiku zwalniam z naciśniętym sprzęgłem i bez wrzuconego biegu. Zaczynam zwalniać po 20 sekundzie a od 25 sekundy dokładnie słychać jak częstotliwość tego dźwięku zwalnia wraz ze zwalnianiem samochodu.
Mam nadzieje że coś podpowiecie co to może być.Pozdrawiam


https://www.youtube.com/watch?v=4FeMRua ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=BwgCGqb ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”