Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Ibiza 2001 r 1.4 MPI 8v Climatronik

Elektronika samochodowa - Tematy elektroniczne elektryczne itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Driver400
User
User
Posty:1
Rejestracja:2018-03-24, 18:27

2018-03-24, 18:27

Witam! Panowie problem jest tego typu że na włączonej klimatyzacji topi się gniazdo bezpiecznika. Byłem u elektryka cwaniaczek zrobił obejście zamontował inny bezpiecznik grubsze kable ale i tak plastik bezpiecznika jest bardzo gorący i nie idzie aż go dotknąć. Ewidentnie problem nie został rozwiązany , a zrobił tylko obejście żeby dalej nie topiła się główna skrzynka bezpieczników co jest na akumulatorze. Wiem że bezpiecznik jest odpowiedzialny za wentylatory bo pierwsze 2 w skrzynce to chyba ABS .? Jak odepnę wentylatory uruchomię klimatyzację to słychać kompresor cyknie i bezpiecznik zimny podłącze wentylatory momentalnie robi się gorący. Kupiłem drugi zestaw wentylatorów podłączyłem nadal to samo.. Na dodatek tylko robi się bezpiecznik mega gorący i kabel w promieniu 1 cm od bezpiecznika reszta jest zimna ..
Awatar użytkownika
Andrew68
User
User
Posty:1
Rejestracja:2018-03-31, 20:05

2018-03-31, 20:23

Witam. Przypadkiem nie masz pod akumulatorem modułu sterowania? Wydaje mi się że tak. Sprawdź połączenia z modułem przekaźników. Być może że jest uszkodzony...lecz na odległość to można gdybać. Stawiam bardziej na połączenie rezystancyjne, czyli zaśniedziałe styki. One tam pod spodem są narażone na wodę,błoto itp... Pozdr. 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”