Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Awaria skrzyni automatycznej OCTAVIA I 1.8B

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
bar463
User
User
Posty:1
Rejestracja:2018-01-29, 16:27

2018-01-29, 16:53

Witam.
Mój problem wygląda następująco.
Jadąc Octavią 1 1.8 20v 125km z automatyczną skrzynią biegów zaczęło coś wyć w okolicach skrzyni.
Po chwili zaczął się zgrzyt, do przodu biegi się zmieniały auto jechało lecz skrzynia chodziła głośniej od silnika. Po wrzuceniu biegu wstecznego słychać tylko bardzo głośny zgrzyt (jakby wszystkie tryby urywało) i auto nie reaguje.
Gdy zajechałem do domu to samo zaczęło się na biegu do przodu.
Już nie rusza się z miejsca.
Pytanie czy ktoś orientuje się co dokładnie mogło ulec uszkodzeniu oraz czy jeżeli mam skrzynię o oznaczeniu ECS mogę ją wymienić na skrzynię o innym oznaczeniu, lecz z tego samego silnika.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
pietrek2536
User
User
Posty:7
Rejestracja:2018-01-19, 19:01

2018-02-10, 20:55

Możliwe, że łożyska w skrzyni ci się zatarły i dlatego zgrzyta i blokuje, ale robota nie opłacalna, jeśli na wstecznym ci nie rusza. Lepiej kup nową skrzynie (może być z innymi oznaczeniami, aby pasowały mocowania), a tę spróbuj sprzedać za parę grosza, żeby ci się za blok i inne elementy zwróciło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”