Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Nierówna praca pare sekund na zimnym silniku 1.6 CRDI 2013

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
mechsio
User
User
Posty:1
Rejestracja:2016-06-18, 10:46

2016-06-18, 10:57

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, mam następujący problem, gdyż mechanicy chcą mnie zbyć diagnostyką silnika, która nic nie wykazała:

Po odpaleniu autka na zimnym silniku (tylko za 1szym razem w ciągu dnia, nieważne ile później odpalam razy) i nie za każdym razem przez około 3-4 sekundy silnik nierówno chodzi i nim trzęsie. Po tym czasie wszystko ustaje i silnik chodzi jak w szwajcarskim zegarku.. raz mi się zdarzyło, że musiałem dodać gazu aby to ustało a tak samo przechodzi dosłownie po paru sekundach. Wydaje mi się, że dzieje się to tylko jak są ciepłe dni tzn temp. na zewnątrz ponad 15 stopni, wtedy to auto po odpaleniu jest na niskich obrotach ok 0.8 tyś. Gdy jest zimno lub auto stoi bardzo długo to po odpaleniu auto wchodzi od razu na obroty 1.1 i nie ma mowy o żadnej nierównej pracy. Zauważyłem to w maju. Wcześniej jeździłem od października i nic takiego nie zauważyłem.

Auto Hyundai i30 blue drive 1.6 CRDI r. 2013 58 tyś przebiegu

Auto miało robioną diagnostykę na ciepłym i zimnym silniku, która nie pokazała żadnych błędów. Co to może być i czy to coś co za niedługo będzie powodem do awarii czy mam si tym nie przejmować? Po ostatniej diagnostyce mechanik powiedział, że moge sobie wlać mixol s do paliwa przed tankowaniem żeby tam coś poczyściło...
Awatar użytkownika
MIkah
User
User
Posty:7
Rejestracja:2016-07-13, 07:16

2016-07-18, 07:08

Nie powiem co „dolega” Twojemu pozjazdowi, ale mogę Ci polecić serwis Euromastrea. Mają punkty serwisowe w całej Polsce, na pewno znajdziesz jakiś w swojej okolicy. Teraz też mają promocje na darmowy przegląd http://darmowyprzeglad.pl/, to myśle, że będzie jak ulał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”