Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Passat 1,9TDI FL '01 - nie odbijający hamulec + odcinka gazu

Forum VW

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
tomekdja
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-01-19, 10:43

2015-01-19, 10:49

Witam,

Mam problem, ostatnio odcinało mi pedał gazu + migały kontrolki abs, esp i świec. O problemie poczytałem, przeczyściłem kostki przy komputerze, poczekałem aż odeschnie bo może było nieco wilgotno (osłonka plastikowa przy podszybiu jest pęknięta i czasem troszkę wody naleci) ale teraz ustało. Mniejsza z tym.

Chodzi bardziej o efekt odcinania gazu.

Zauważyłem że nie do końca odbija mi hamulec, raz że jest dosyć twardy (nie był), a dwa że muszę go odciągnąć do końca bo inaczej właśnie to odcina mi gaz. Ogólnie odbija, ale zostaje jakiś dosłownie 1cm że jeszcze pali stop i nie reaguje na gaz. Jak odciągne idzie ok.

Na co dzień pytam brata bo jest mechanikiem, ale ostatnio wiele mi pomógł i nie chcę mu dupy zawracać ciągle, tylko w końcu sam coś zrobić :)

Z tego co wiem przy pedale hamulca jest jakiś czujnik którym można to wyregulować - jeśli tak to gdzie i jak się do tego mogę zabrać? Coś trzeba odczepić itd? Możliwe też że to nie to tylko zapchane jakieś przewody?

Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał? Dzięki.
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2015-01-19, 16:33

rozruszaj ten pedał i wszystkie problemy się skończą
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
Awatar użytkownika
tomekdja
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-01-19, 10:43

2015-01-19, 21:48

Co masz na myśli konkretnie? Bo interpretować można to różnie :)
Jeśli to co myślę, to w sumie mam obok lotnisko... :)
Awatar użytkownika
arnipoznań
VIP/Moderator
VIP/Moderator
Posty:713
Rejestracja:2012-02-17, 20:22
Lokalizacja:PZ

2015-01-20, 06:39

rozruszaj pedał hamulca tak żeby się ne zacinał, tutaj leży przyczyna, jak będzie odbijał do końca to wszystko będzie działało ok
I DON'T WANNA LIVE ON THIS PLANET ANYMORE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”