Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Duplikat dokumentów na butlę lpg (z zagranicy)

Jak interpretować przepisy kodeksu drogowego?

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
iza123456
User
User
Posty:2
Rejestracja:2014-10-05, 16:56

2014-10-05, 17:13


<b>Witam.</b>

Po wakacjach za granicą (Niemcy) zakupiłam auto z LPG. Kupiłam je bez papierów na butlę.
Potem dowiedziałam się, że w Polsce musi być polska butla, oczywiście z papierami. Po obserwacji wyszło, że butla jest firmy Bormech (czyli jest polska), wstawiona była w 2012 roku.
Jako że miałam 5 dniowe tablice, chciałam jak najszybciej zrobić przegląd (żeby nie kupować polskich tablic parodniowych, żeby potem zrobić przegląd). Kupiłam drugą, taką samą butlę i od razu została ona wstawiona, auto przeszło przegląd.

Teraz chciałam zrobić duplikat dokumentów, bo przecież 2 letnia butla może komuś jeszcze się przydać.
I tu mój problem:
wchodzę na stronę http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna ... w-lpg.html a we wniosku o duplikat jest miejsce na wpisanie "imienia i nazwiska oraz pelnej nazwy firmy" - w ogóle tego nie rozumiem, czy to mają być moje dane? brzmi jakby miały być to dane jakiegokolwiek warsztatu, ale jak już wspomniałam-kiedy nie miałam papierów nikt nie chciał przeprowadzić badań butli (Czy może to była złośliwość Pana w stacji diagnostycznej?)
Czy w ogóle jest możliwa sprzedaż takiej używanej 2-letniej butli? Czy jeśli była butla zarejestrowana na dane auto i była w nim 2 lata to teraz nadaje się tylko do utylizacji?

Oczywiście zaznaczam, że jestem dziewczyną. W mojej rodzinie zawsze były auta w dieselu i bardzo słabo się na tym znam.

Pozdrawiam. :) I z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2014-10-06, 12:53

Koleżanko dane wpisujesz swoje(właściciela pojazdu). Jak pisze na stronie TDT dane właściciela pojazdu obecny PESEL adres tel. Pobierz sobie gotowy dokument wypełnij i po sprawie. Jak butla jest produkcji polskiej nie ma sprawy, jak będziesz mieć dokumenty na butlę powinnaś ją odsprzedać bez problemu.
Jak mogę to pomogę :)
Awatar użytkownika
iza123456
User
User
Posty:2
Rejestracja:2014-10-05, 16:56

2014-10-06, 20:56

dzięki! :)
Awatar użytkownika
henryk
VIP/Mechanik
VIP/Mechanik
Posty:302
Rejestracja:2012-11-12, 15:52
Lokalizacja:podkarpackie

2014-10-08, 18:33

Nie ma sprawy polecam się na przyszłość. <brawa>
Jak mogę to pomogę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy”