Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Silnik 2T problem z zapłonem

Pomoc, opinie, uwagi, naprawa pozostałych pojazdów: ciągników, quadów itp.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
dermaner
User
User
Posty:2
Rejestracja:2018-10-14, 08:55

2018-10-14, 10:06

Witam
Posiadam silnik dwu cylindrowy 2T, silnik nie odpala z powodu uszkodzonego modułu zapłonowego. Wiec przede mną zadanie przeróbki by go uruchomić silnik jest produkcji amerykańskiej z lat 70 i zakup oryginalnego modułu CDI nie wchodzi w grę zaporowa cena.

Trochę opisu zapłonu tego silnika:

Koło magnesowe z oddzielnymi magnesami do ładowania i impulsatora, stojan z cewkami ładowania i impulsator na ruchomej podstawie sprzężony z cięgiem gazu, tłoki w silniku pracują przeciwsobnie.

Na chwile obiecą założyłem moduł zapłonowy od poloneza i iskra niby jest jednocześnie na dwóch świecach w DMP i w GMP silnik się odzywa ale pracować nie chce raz załapał na kilka sekund.

A teraz pytanie czy pojawienie sie iskry w silniku dwusuwowym w DMP w czasie przepłukiwania cylindra ma jakieś znaczenie i powodem kaprysu silnika jest owa iskra, silnik albo kopie po szarpance lub szczeka w wydech
Awatar użytkownika
dermaner
User
User
Posty:2
Rejestracja:2018-10-14, 08:55

2018-10-28, 06:09

Albo tu nikt nie zagląda albo zadałem zbyt trudne pytanie więc Odpowiem sobie na nie w silniku czterosuwowym iskra podczas DMP i mijanki zaworów w niczym nie przeszkadza i rozwiązanie takie jest stosowne natomiast w silniku dwusuwowym iskra podczas płukania cylindra już niestety przeszkadza szczela w wydech lub kopie po rączce temat zamknięty poradziłem sobie z problemem silnik pracuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe pojazdy”