Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

1.9 TDI Auto zapaliło się żywym ogniem....

Forum VW

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
bbl
User
User
Posty:5
Rejestracja:2015-11-18, 00:37

2015-11-21, 18:30

Hej niedawno nabyłem seata ibize w silniku 1.9 TDI 90KM, samochód jeździł i było z nim wszystko ok do dzisiaj. Wyjechałem z myjni ręcznej, jechałem 300m i pod maską pojawił się ogień. Szybka reakcja, gaśnica itd... paliło się może z 10-15s.... ogień był w miejscu gdzie jest rozrusznik i te plastikowe kostki, przewody które idą nad nim. W tej chwili samochód nie kręci, elektronika cała działa itd.

Kable ujarana izolacja w niektórych miejscach, te plastikowe stykowe kostki całe, po za tym faktem rozrusznik trochę zakopcony ale nie wygląda to jakoś tragicznie.

Nigdy tak nie miałem, pytanie od czego i co prawdopodobnie to spowodowało, dodam że padał deszcz i było mokro, w aucie podczas jazdy przestały działać wycieraczki, kierunki a na końcu zgasł tak jakby alternator przestał ładować i z pod maski zaczął wydobywać się dym.

Na szczęście była zimna krew i konkret gaśnica, po za tymi kablami wszystko wygląda na całe, wspomaganie, przewody chłodzenia itd całe choć było blisko....

czyżby spalił się rozrusznik ? Brak tego plastiku osłonowego nad rozrusznikem może byc tego winą ?

I drugie pytanie od czego konkretnie są te przewody nad rozrusznikiem i czy one mogły spowodować tego typu zwarcie i się zajarać ?

Czy wina leży w tym że auto odpaliło na myjni po czym podczas rozruchu powstało zwarcie gdzieś na przewodzie przy rozruszniku, iskra i zajarało resztę ? czy dobrze myślę ?
Awatar użytkownika
Dżodżo
User
User
Posty:13
Rejestracja:2015-10-19, 22:07
Lokalizacja:Irlandia

2015-11-25, 23:54

Albo rozrusznik zrobił zwarcie i kręcił się cały czas albo kostka stacyjki nie rozłączyła rozrusznika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”