Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Ford mondeo mk3 pompa wtryskowa

Masz problem z samochodem? Pomożemy Ci rozwiązać każdy problem z autem. Internetowy warsztat samochodowy.

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
Nowaktoja
User
User
Posty:1
Rejestracja:2018-07-13, 17:15

2018-07-13, 17:20

Witam, jadąc około 50km/h auto zgasło, po odpaleniu przejechałem kilka metrów i znowu zgasło.
Dało się nim przejechac kilkaset metrów, ale obroty spadało i dawało to taki sam rezultat jak wcześniej.
Czasami przy odpalaniu auta gasło po 3 sekundach, po kilku próbach nie odpalało w ogóle - po przeczekaniu 30 minut znów odpalało ale niestety na kolejne 3 sekundy.
Po podpięciu auta pod komputer wykazało błąd, że sterownik pompy wtryskowej jest uszkodzony, wyjąłem dziś całą pompę wtryskową i teraz moje pytania -
1. Czy wysyłać sterownik do naprawy?
2. Czy jest możliwość, że pompa wtryskowa jest również zepsuta pod względem mechanicznym i naprawa sterownika nic nie da?
3. Co byście zrobili na moim miejscu?
#edit - rozmawiając z panem od sterowników pomp wtryskowych, powiedział mi że mam mk3 2.0 TDDI 115km, jednak ja mam w dokumentach i na tyle bagażnika TDCI 115km. Ktoś jest w stanie odpowiedzieć co to wkońcu za model silnika?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc samochodowa”