Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

VW Lupo 1.4 kat benzyna problem z kontrolką oleju

Forum VW

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
adekbp
User
User
Posty:1
Rejestracja:2016-02-22, 20:53

2016-02-22, 20:55

Witam, ostatnio po przejechaniu ok. 100 km w samochodzie zapaliła się kontrolka oleju, (migała z sygnałem dźwiękowym). Wcześniej nie miałem takich problemów, kontrolka zaświeciła się podczas jazdy, w linii prostej, nie na żadnym zakręcie czy pochyleniu. Zatrzymałem się aby sprawdzić czy rzeczywiście oleju brakowało, okazało się że jest w porządku, już taka górna granica, bo przy końcówce maksimum. Barwa tego oleju była taki "przeźroczysty brąz", nie zauważyłem piany na bagnecie, czy jakiegoś nalotu na korku wlewu. Podczas gdy kontrolka się zapaliła silnik pracował tak jak zawsze, nie tracił mocy, nic nie stukało, ani nic niepokojącego się nie działo. Postałem z 20 minut na stacji, i postanowiłem ruszyć dalej, ponieważ olej był, a miałem 15 km do celu. Dojechałem do celu, następnego dnia przejechałem po mieście około 50km, i ani kontrolka się nie zapaliła. W drodze powrotnej, taka sama sytuacja, po przejechaniu 100 km zapala się kontrolka oleju. Zjeżdżam, odczekuję, sprawdzam - olej jest. Jadąc do celu, przez następne 8km kontrolka nie zapalała się, później raz się zapaliła, po chwili zgasła. Od tego momentu nie odpalałem auta, ponieważ nie wiem czy to nie jest coś poważnego, nie chcę uszkodzić silnika. Jakieś rady, pomysły co może być przyczyną? Olej zmieniany 6000 km, niestety nie wiem jaki był zalany, ponieważ poprzedni właściciel nie pamiętał nazwy, ale nazwał go "jakiś z hipermarketu". Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”