Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Renault Thalia 1.5 dci, auto traci obroty i gaśnie

Forum renault

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
gputowski
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-11-25, 23:16

2015-11-25, 23:33

Cześć.

Od pół roku mam problem z Renault Thalia 1.5 dci, rocznik 2003.

Auto potrafi przez tydzień jeździć bez zarzutów, a nagle tracić obroty na biegu jałowym i gasnąć.

Zdarzają się różne sytuacje:

1. Niekiedy auto ma problem z odpaleniem: auto potrzebuje dodania gazu aby odpalić, auto odpala ale trzeba przytrzymać gaz w przeciwnym wypadku traci obroty i gaśnie

2. Dojeżdżając do skrzyżowania auto traci obroty, jeżeli mam dobry refleks i dodam gaz podtrzymując obroty powyżej 1000, auto pracuje normalnie po ponad 5 sekundach

3. Auto trzymając na bigu jałowym trzyma obroty an poziomie ok 800/minutę spada do ok 500, podnoszą się do 1000 i stabilizują na poziomie 800

W aucie było już robione:

1. Test przelewowy. Zregenerowany 1 wtrysk. Po regeneracji przelewy równe we wszystkich wtryskach.

2. Pompa wtryskowa nie opiłkuje wytwarza odpowiednie ciśnienie na listwie - opinia Bosch Service

3. Wymiana filtra paliwa oraz pozostałych filtrów

4. Sprawdzona szczelność przewodów paliwowych

5. Wymieniony zawór zwrotny z gruszką

6. Wymieniony czujnik ciśnienia paliwa

7. Podmieniony czujnik wałka rozrządu oraz zawór regulacyjny. Dalej gasł w związku z czym na nowo zamontowaliśmy moje stare czujniki

8. Odłączony map sensor pomimo tego dalej gasł

I to by było na tyle. Niestety auto dalej gaśnie.

PROSZĘ WAS O POMOC.

Bo wszyscy mechanicy stracili już koncepcję, a firmy zajmujące się dieslami, najchętniej zregenerowaliby wszystkie wtryski plus pompę wtryskową, a więc koszt około 3500 zł
Awatar użytkownika
kamil03
Początkujący
Posty:76
Rejestracja:2015-01-25, 16:33

2015-11-26, 19:20

może regulator ciśnienia na pompie ?
Awatar użytkownika
gputowski
User
User
Posty:2
Rejestracja:2015-11-25, 23:16

2015-11-27, 11:44

Też był podmieniany -> pkt. 7

Pomimo tego gasł. Zastanawiam się nad wieszającym wtryskiem .... Niestety na przelewach nie wychodzi to ponieważ wiesza się sporadycznie.
Może wiesza się sam zawór albo nie dochodzi sygnał?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”