Portal poświęcony motoryzacji oraz mechanice samochodowej Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl Skup aut Poznań Skup aut Części do samochodów w Ucando

Audi A3 1.6 1998 Piski w okolicach silnika

Forum audi

Moderator:raptus1984

Awatar użytkownika
like
User
User
Posty:1
Rejestracja:2016-02-07, 21:44

2016-02-07, 22:09

Witam serdecznie.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem Audi A3 1.6 rocznik 1998. Podczas zakupu nie było słychać żadnych pisków. Niestety tydzień po zakupie z pod maski zaczął wydobywać się pisk. Usłyszałem jedną opinię iż jest to "za bardzo napięty pasek rozrządu". Chciał bym zweryfikować tą opinię na form. Załączam filmik na youtube z nagraniem pisków. Pisk o którym wspominałem jest słyszalny przez cały filmik a najbardziej w okolicach 28 a może nawet 38 sekundy.
Niestety dzisiaj pojawił się dodatkowy pisk (jakby szuranie). Na filmiku jest on najbardziej słyszalny na początku filmu. Wykazuje on większą częstotliwość niż pisk który opisywałem na początku, jest również cichszy.

PS. W trakcie jazdy zapaliła mi się ostatnio kontrolka oleju. Sprawdziłem czy nie pije oleju, po 1000 km poziom oleju się nie zmienił i był na poziomie delikatnie ponad połowy.
PS2. Jak dolałem dzisiaj 300 ml. oleju pierwszy (bo drugi jeszcze nie występował) pisk ustał natomiast po przejechaniu ~2km powrócił pierwszy pisk i pojawił się dodatkowy.
PS3. Pierwszy pisk ustaje w trakcie jazdy natomiast drugi jest chyba delikatnie słyszalny ale jadąc na niskich obrotach na drugim biegu. Przy większych obrotach jest on tłumiony przez dźwięk silnika

Czy może ktoś orientuje skąd mogą pochodzić owe piski?

Link o filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=Q6rZmPMIjuU

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi”